O nas

Kuchnia polska i czeska

Ahoj! Witajcie w Gospodzie Nad Stawkiem! Zapraszamy Was na kulinarną podróż
po kuchni polskiej oraz czeskiej, w której odkryjecie smaki dobrze znane, jak i zupełne nowości!

Kuchnia czeska W Opolu

Uwielbiamy kuchnię czeską, dlatego postanowiliśmy otworzyć pierwszą czeską restaurację w Opolu. Mimo bliskości geograficznej i wspólnych słowiańskich korzeni, kuchnia czeska w zasadniczy sposób różni się od rodzimej kuchni polskiej. Najbardziej typowym jej symbolem, oprócz wybornego piwa, są oczywiście różne odmiany knedlików. Smażony ser, zupa czosnkowa czy gulasz to uwielbiane przez Polaków dania, które stanowią podstawę kuchni naszych południowych sąsiadów. Zapraszamy w kulinarną podróż do smaków czeskiej hospůdki.

kuchnia polska w Opolu

Kuchnia polska powstała z połączenia lokalnych tradycji oraz wpływów kulinarnych innych narodów zamieszkujących tereny dawnej Rzeczypospolitej. W naszej restauracja w centrum Opola przygotowaliśmy wybór największych klasyków kuchni polskiej, tylko w najlepszym wydaniu. Nasi kucharze przykładają staranną uwagę do doboru produktów, którymi przyjmują każdego Gościa.

Założyciel

Jacek Szaraniec

Od wielu lat tworzę miejsca, w których Goście mają poczuć domową atmosferę, znaleźć chwilę wytchnienia, zrelaksować się i dobrze zjeść! Gospoda Nad Stawkiem w Opolu to właśnie takie miejsce!

Zapraszam w progi naszej restauracji, która ugości Państwa najsmaczniejszymi daniami kuchni polskiej i czeskiej. Pozwoli odnaleźć chwilę wytchnienia w samym centrum Opola. Przy pięknej pogodzie zapraszam do naszego restauracyjnego ogródka, w którym mogą rozkoszować się Państwo pięknym widokiem na Staw Zamkowy i podziwiać pokazy fontanny multimedialnej.